2000.10.25. BOTOND UTÓDOK A SZÍNPADON

2009.06.27
BOTOND UTÓDOK A SZÍNPADON
Forrás: Kelet Magyarország 2000.10.25.

A közelmúltban Botond Kupa 2000 néven II. osztályú minősítő versenyt rendeztek testépítőknek Kisvárdán a Várszínház és Művészetek Háza színpadán. A megméretésen, amelyet a helyi Botond Sport Club és a Magyar Testépítő és Fitnesz Szövetség szervezett az ország több klubjából mintegy negyven versenyző indult. A kisvárdai verseny rangját jelezte, hogy ott volt a sportági szakszövetség elnöke, Dr. Szabó Péter is. A vendéglátó klub maroknyi csapata Székely László vezetésével, sikerrel szerepelt. A nők 52 kg-os mezőnyében Séra Zsuzsa magyar bajnok lett, míg a férfiak 75 kg-os súlycsoportjában Géczi Sándor a negyedik, Piller László pedig a hetedik helyen zárta a viadalt. Jól helytállt a plusz 90 kilógrammosok között Zoltai Attila, aki ugyancsak hetedik lett. A Világ- és Európa – bajnoki dobogósok részvételével megrendezett versenyen egyébként a budapesti testépítők szinte minden kategóriában maguk mögé utasították a mezőnyt.